image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku może poszczycić się, że w jego szeregach znajdują się szeroko uzdolnieni słuchacze. Niektórzy z nich są miłośnikami speed-balla i zdobywają na tym polu sukcesy.

II Mistrzostwa Polski Seniorów w Speed-ballu rozgrywane 4 października w Hali Sportowej w Myślenicach przyciągnęły zawodników z całego kraju. Podczas ich trwania uczestnicy zmierzyli się z dwoma konkurencjami: Super solo i Grą singlową.

Warto mieć równocześnie świadomość, że wynik konkurencji Super solo umożliwił rozstawienie do turnieju gry singlowej. Mecze singlowe w fazie grupowej oraz w półfinałach rozgrywane były do 7 punktów, natomiast mecze finałowe – do 10 punktów.

Wśród zawodników biorących udział w zawodach znalazł się Pan Franciszek Sowiński reprezentujący Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Okazuje się, że mimo niedługiego czasu poświęconego na trening, w konkurencji Super solo zajął 4 miejsce, jednak nie był to najważniejszy sukces.

W grze singlowej Pan Franciszek Sowiński pokazał swój talent sportowy i bardzo mocne uderzenia, które w efekcie doprowadziły do uzyskania srebrnego medalu i tytułu Wicemistrza Polski Seniorów w Speed-ballu 2020.

Źródło: UM Piekary Śląskie