image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Porody rodzinne znów dostępne są w Piekarskim Centrum Medycznym. Krewni zainteresowani udziałem w nich muszą jednak stosować się do procedur wdrożonych w placówce w związku z COVID-19.

 Od 7 stycznia 2021 roku w piekarskim szpitalu przywrócone zostały porody rodzinne. Osoby w nich uczestniczące zobowiązane są do wypełnienia ankiety w izbie przyjęć, a całą procedurę przeprowadza nadzorująca ją położna, która przekaże ewentualne wątpliwości dotyczące statusu epidemiologicznego lekarzowi dyżurnemu.

Warto równocześnie podkreślić, że osoba towarzysząca musi być zabezpieczona w środki ochrony indywidualnej (komplet jednorazowy, rękawiczki, maskę), którą otrzyma od portiera.

Osoba towarzysząca może przebywać na sali porodowej od chwili rozpoczęcia porodu do 2 godzin po porodzie. Personel medyczny decyduje o momencie wejścia osoby towarzyszącej na salę porodową. Po wejściu na salę porodową nie należy jej opuszczać oraz zachować bezpieczny dystans pomiędzy personelem medycznym. Osoba towarzysząca zobowiązana jest do przestrzegania wszystkich zaleceń personelu medycznego.

Źródło: UM Piekary Śląskie