image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Do października br. przebudowany zostanie 280-metrowy odcinek ul. Bytomskiej w rejonie potoku Julka, na granicy Zabrza z Bytomiem i Rudą Śląską. W ramach inwestycji przewidziano budowę jezdni dwupasowej, dwukierunkowej z obustronnymi utwardzonymi poboczami oraz barierą energochłonną. Prace obejmą również wykonanie zjazdu na drogę wewnętrzną, a także drogi wewnętrznej z miejscami postojowymi, przejazdu tramwajowego wraz z sygnalizacją ostrzegawczą, oświetlenia ulicznego oraz kanału technologicznego. 

Dzisiaj, w zabrzańskim Ratuszu, podpisana została umowa na wykonanie tego zadania. W obecności zastępcy prezydenta Miasta Zabrze Katarzyny Dzióby podpisy na dokumencie złożyli: Danuta Bochyńska – Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu oraz przedstawiciele wykonawcy: Przedsiębiorstwa Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. z o.o. Firma zobowiązała się wykonać przebudowę do października tego roku za kwotę 2 577 631,68 zł.

– To już kolejna w tym roku umowa na inwestycję drogową w Zabrzu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik. – Z myślą o poprawie bezpieczeństwa w Biskupicach przebudujemy ul. Bytomską w rejonie potoku Julka. Dodatkową korzyścią z przeprowadzenia tego zadania będzie wykonanie zjazdu do działki, na której rozpoczynamy inne ważne przedsięwzięcie – budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Na realizację zadania Miasto Zabrze złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Zabrze