image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Do końca czerwca sporo zmieni się na osiedlu przy ul. Łącznej. Powstaną tam m.in. place zabaw, siłownie plenerowe, chodniki i miejsca postojowe.

W ramach miejskiej inwestycji, na osiedlu powstaną dwa place zabaw i dwie siłownie plenerowe (w rejonie bloków nr 19, 21 i 22), boisko wielofunkcyjne (przy hali sportowej), miejsca postojowe i wiaty śmietnikowe. Remont przejdą chodniki, schody oraz dojścia i dojazdy do budynków. Całość uzupełnią nowe ławki, kosze na śmieci i zaaranżowana zieleń.

https://www.google.com/maps/d/embed?mid=18B2aZlCJLKr_L-h6nppu-rIeKMyKDuxF

Na placu zabaw przy bloku nr 19 znajdą się: huśtawka podwójna, huśtawka typu „ważka”, huśtawka „bocianie gniazdo”, zestaw urządzeń zręcznościowych, w którego skład wchodzą liny wspinaczkowe, ścianka wspinaczkowa, drabinka, siatka linowa oraz zestaw do przewrotów, piaskownica z domkiem i grą „Kółko i krzyżyk”. Siłownia plenerowa będzie wyposażona w urządzenia: biegacz/chodziarz – zbliżone swoim działaniem do bieżni; koła tai chi – służące do ćwiczeń górnych partii mięśniowych; twister/wahadło – wzmacniające mięśnie bioder, wspomagające aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa; drabinka/podciąg nóg – wzmacniające ramiona, łokcie i mięśnie brzucha.

Z kolei przy blokach nr 21 i 22, dla dzieci na placu zabaw do dyspozycji będzie huśtawka „bocianie gniazdo”, a także zestaw złożony z ruchomych pomostów, wieżyczek, ścianki wspinaczkowej i rurki do zjeżdżania. Tam również znajdzie się specjalne podłoże z wyrysowanymi dużymi planszami do gry w klasy, Chińczyka, Twistera, szachy i węża. Sprzęty na siłowni pozwolą m.in. na wykonywanie skrętów bioder na obrotowych talerzykach, wzmacnianie mięśni rąk i nóg.

Wielofunkcyjne boisko przy hali sportowej da możliwość gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Na osiedlu wykonanych zostanie 30 miejsc postojowych, stanie 35 ławek, 27 betonowych koszy na śmieci i 18 kwietników.

Wykonawcą robót zleconych przez miasto jest firma Garden Designers. Ich wartość opiewa na ponad 2 mln 604 tys. zł. Efekt, który pozytywnie zmieni okolicę, ma być widoczny do końca czerwca. Modernizacja i zagospodarowanie zaniedbanego terenu to działania, które mają poprawić warunki codziennego funkcjonowania mieszkańców osiedla.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza / PK