image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Do końca sierpnia w CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej można zaszczepić się przeciw covid jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Do 31 sierpnia Mobilna Jednostka Szczepiąca funkcjonować będzie w CH Pogoria (ul. Sobieskiego 6) – w lokalu na parterze, naprzeciw supermarketu Auchan, w sąsiedztwie pralni i biura podróży. Punkt czynny będzie codziennie w godz. 9 – 18, oprócz 19 sierpnia (czwartek), 22 sierpnia (niedziela) oraz 24 sierpnia (wtorek).

Odwiedzający galerię mogą szybko zaszczepić się jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Johnson. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji – wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz, przejść kwalifikację do szczepienia i poddać się bezpłatnemu szczepieniu, które wykonuje personel medyczny Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

Podczas trzech dyżurów Mobilnej Jednostki Szczepiącej w czerwcu i w lipcu na terenie CH Pogoria ze szczepień skorzystało ponad 300 osób. Uruchomienie punktu do końca miesiąca jest odpowiedzią na zainteresowanie przyjęciem preparatu.

– Frekwencja podczas czerwcowego i lipcowych dyżurów pokazała, że mieszkańcy Dąbrowy są żywo zainteresowani możliwością szczepień. Mamy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach na przyjęcie szczepionki zdecydują się osoby, które obawiały się ewentualnych efektów ubocznych w trakcie urlopów. Zapraszamy także wszystkich niezdecydowanych – personel Śląskiego Parku Technologii Medycznych odpowie na wszelkie państwa pytania – mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, regional marketing manager, NEPI Rockcastle – spółki, do której należy CH Pogoria.

Działanie punktu w galerii handlowej umożliwia przyjęcie preparatu w wygodny i szybki sposób. Mogą skorzystać z tego ci, którzy dotąd wahali się i odkładali decyzję o szczepieniu, nie mogli tego zrobić z powodów zdrowotnych albo skłonił ich zaplanowany wyjazd wakacyjny i ułatwienia dla zaszczepionych podczas przekraczania granicy.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza