image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W nocy swoje drzwi otworzą przed mieszkańcami galerie oraz pracownie artystyczne. 2 października odbędzie się ArtNoc. Miasto Gliwice zaprasza!

Idąc tropem gliwickiej sztuki zajrzymy nie tylko do muzeów i galerii sztuki, ale też do kawiarni, a także Cechowni w Nowych Gliwicach. Gliwicka noc otwartych galerii skierowana jest do wszystkich zainteresowanych – między godz. 16.00 a 23.00 warto mieć oczy szeroko otwarte!

Tradycyjnie w akcję włączą się znane gliwickie galerie: Melina (ul. Częstochowska 16) z wystawą rysunku satyrycznego Małgorzaty Lazarek „Nakaz wstępu”, ArtStudio (ul. Kaczyniec 26) z ekspozycją fotografii Magdaleny Żukowskiej. Galeria Sztuki Współczesnej Esta (ul. Raciborska 8) zaprasza na SHOWroom #3 –  Sobczyk/Modzelewski/Urbanowicz.

W Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) swoje prace na wystawie „Cnoty i inne przymioty” zaprezentuje Katarzyna Zachta, członkini Stowarzyszenia Artystycznego Faun-Art. W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) o godz. 16.00 rozpocznie się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Gliwicach.  Sporo będzie działa się w antykwariacie Kawka (ul. Siemińskiego 11) – wystąpi kolektyw teatralny Lufcik na korbkę i Gliwicki Teatr Tańca.

Na kulturalnej trasie znajduje się jeszcze wiele miejsc, m.in. Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4–5), Muzeum Tatuażu (ul. Krupnicza 16), Sklepik z marzeniami (ul. Górnych Wałów 13), pracownie artystyczne, a nawet kafejki. Szczegóły dostępne w kalendarzu wydarzeń na stronie Kultura.gliwice.eu.

14 ArtNoc jest organizowana przez Stowarzyszenie Melina. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

Źródło: UM Gliwice