image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dąbrowska Paka Dobra to grudniowa inicjatywa, która zachęca do dzielenia się dobrem z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują: osobami samotnymi, starszymi, tymi, którzy zostali doświadczeni przez los.

Akcja w zeszłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dlatego po raz kolejny łączmy siły, aby dotrzeć z dobrocią do jeszcze większej liczby osób potrzebujących naszej pomocy.

Akcja potrwa od 15 listopada do 15 grudnia 2021 r.

W jaki sposób można się przyłączyć i pomóc? Wystarczy, że odbierzesz pakę z Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6a) lub Miejskiego Centrum Informacji (Centrum Handlowe Pogoria), wypełnisz ją produktami i przyniesiesz ponownie do Centrum. Wspomnianą pakę możesz także samodzielnie wręczyć osobie czy osobom, które potrzebują takiego wsparcia. Wystarczy wziąć taką papierową torbę, wypełnić ją upominkami i podarować sąsiadowi, osobie samotnej czy seniorowi.

Jeśli nie znasz nikogo, kto potrzebowałaby takiej pomocy, a chcesz wziąć udział w akcji, nic prostszego! Przynieście do Centrum Aktywności Obywatelskiej artykuły spożywcze i inne produkty, które Twoim zdaniem mogą przydać się najbardziej potrzebującym osobom w okresie bożonarodzeniowym. Wolontariusze wspierający akcję dostarczą ją do potrzebujących. Dodatkowo, pod numerem tel. 668 573 952 możesz zgłosić osoby, do których Twoim zdaniem powinna dotrzeć Paka wypełniona dobrocią.

Tegoroczna Dąbrowska Paka Dobra realizowana jest przez Fundację Godne Życie we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem Paki – zgłoś się – https://bit.ly/dabrowskiwolontariusz.

Pamiętajcie – nie ma nic prostszego i bardziej satysfakcjonującego niż pomaganie i dzielenie się dobrem!