image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Prof. Petr Sedlacek z University of Oxford, dr Paula Dobriansky z Harvard University oraz Peter Robinson ze Stanford University – przedstawiciele czołowych uczelni na świecie poprowadzą w czerwcu wykłady online na Akademii WSB. Udział w nich jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy się zarejestrują! Wykłady zostały dofinansowane z Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki.

Metropolia zaprasza na solidną dawkę wiedzy od przedstawicieli najlepszych uniwersytetów na świecie. Już w czerwcu odbędą się kolejne wykłady online z zaproszonymi naukowcami.

  • 8 czerwca, godz. 9:00 – prof. Petr Sedlacek z University of Oxford wygłosi wykład pt. „Startups and the Macroeconomy during the COVID-19 pandemic”.

Petr Sedlacek jest makroekonomistą, który szczególnie interesuje się ogromną heterogenicznością wśród pracowników i firm. Jest zafascynowany pytaniem, w jaki sposób heterogeniczność pracowników i firm oddziałuje na siebie oraz jak kształtuje i jest kształtowana przez zagregowaną gospodarkę.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3aCVoxS 

  • 9 czerwca, godz. 15:00 – Peter Robinson ze Stanford University wygłosi swój trzeci wykład pt. „President Reagan, Prime Minister Thatcher, and Pope John Paul II”.

Peter M. Robinson spędził sześć lat w Białym Domu, pełniąc w latach 1982-1983 funkcję głównego speechwritera wiceprezydenta George’a Busha, a w latach 1983-1988 specjalnego asystenta i speechwritera prezydenta Ronalda Reagana. Napisał historyczne przemówienie, podczas którego Ronald Reagan nawoływał Michaiła Gorbaczowa do zburzenia muru, czyli żelaznej kurtyny, oddzielającej kraje kapitalistyczne od komunistycznych.

Link do rejestracji: https://bit.ly/398CY7A  

  • 15 czerwca, godz. 15:00 – dr Ambasador Paula Dobriansky z Harvard University wygłosi wykład pt. „Navigating the Growing Russia-China Strategic Alignment: The Implications for the U.S. and Europe”.

Paula Dobriansky jest amerykańską dyplomatką, urzędnikiem publicznym i ekspertem ds. polityki zagranicznej, która pełniła funkcję podsekretarza stanu ds. globalnych (2001-2009) oraz wysłannika prezydenta do Irlandii Północnej (2007-2009). Specjalista do spraw Europy Środkowo-Wschodniej i byłego Związku Radzieckiego , stosunków transatlantyckich i spraw polityczno-wojskowych, Dobriansky zajmował kluczowe stanowiska kierownicze w administracji pięciu prezydentów USA.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3m5g1VQ

Powyższe wykłady zostały dofinansowane z Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki, którego celem jest podnoszenie atrakcyjności oferty naukowej uczelni na obszarze Metropolii GZM. Uczelnie publiczne i niepubliczne, działające na terenie GZM, mogą otrzymać nawet 99 proc. dofinansowania na zaproszenie światowej klasy naukowców, reprezentujących czołowe uczelnie na świecie. Budżet programu wynosi 8 mln zł.