image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rok 2022 jest rokiem szczególnym. Po dwuletniej przerwie wracamy do świętowania Dni Siemianowic Śląskich. Gdyby nie pandemiczne obostrzenia w tym roku obchodzilibyśmy ich 40-tą edycję. Jubileusz zacny, ale nie jedyny. W bieżącym roku mija bowiem 90 lat, od kiedy miasto nasze uzyskało prawa miejskie. I właśnie tę rocznicę chcemy celebrować w sposób szczególny przez cały rok, ze szczególnym naciskiem na Dni Siemianowic.

Dotychczas odbywały się one przez trzy dni – piątek, sobota, niedziela. W tym roku chcemy inaczej. Każdą dekadę honorujemy jednym dniem zabawy. W ten sposób tegoroczne Święto Miasta będzie trwać pełne 9 dni, od soboty 4 czerwca do niedzieli 12 czerwca. Mamy nadzieję, że w ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście największe natężenie przypadnie na ostatni weekend, kiedy to wystąpi najwięcej gwiazd, ale właściwie przez całe 9 dni wydarzenia kulturalne przeplatają się ze sportowymi.

Oficjalnie uczcimy rocznicę nadania praw miejskich 4 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta. A oprócz tego już tylko wspólna zabawa. Nie zapomnimy o najmłodszych, z którymi bawić się będziemy podczas obchodów Dnia Dziecka, tradycyjnej Spartakiadzie Przedszkolaków, Święcie Szkoły Podstawowej Nr 20 i 38. Dni Siemianowic Śląskich niezliczonej ilości wydarzeń dla dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Miłośników tradycyjnych śląskich klimatów zapraszamy w sobotę na Rynek Miejski, gdzie jak zwykle rozegrany zostanie konkurs na najlepszy śląski żur, a po jego zakończeniu wystąpią Kola i Jula, Mateusz Troll i Metrum. Swoje miejsce podczas Dni Siemianowic znajdą rodzime gwiazdy – Józef Skrzek, Alicja Boncol, Rodzina Wantułów, Albo i Nie, Loża Masorza czy świętujący swój jubileusz Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice”.

Nie zabraknie też gwiazd polskiej sceny muzycznej – Pectus, Elektryczne Gitary, Oberschlesien, Happysad i wiele innych. To tylko niewielka część czekających nas atrakcji.

Szczegółowy harmonogram 38. Dni Siemianowic Śląskich pod linkiem http://www.pliki.siemianowice.pl/dni_siemianowic/program.pdf.

Życząc wspaniałej pogody, zapraszamy do wspólnej zabawy.

Szczegółowy program 38. Dni Siemianowic Śląskich – https://bit.ly/DniSiemianowic22

Plakat z programem 38. Dni Siemianowic Śląskich.