image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Już 3 września br. Dolina Lipinki („Ajska”) zmieni się w pole bitwy, na którym Batalion Polski będzie bronił się przed próbami przejęcia terenu przez Dywizję Niemiecką. Wszystko w ramach Śląskich Manewrów z Replikami Broni ASG. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Piknik Militarny, na który już dziś zapraszamy nie tylko mieszkańców Świętochłowic.

Tegoroczne manewry i piknik rodzinny zorganizowane zostały z okazji 100-lecia Przyłączenia Śląska do Polski pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Cel charytatywny: Zbiórka Funduszy na Dom Dziecka i Fundację Rehabilitacji Służb Mundurowych i ich Rodzin.

Zdaniem organizatorów tereny Doliny Lipinki („Ajska”) to nietypowe i trudne w nawigacji obszary, szykuje się więc wymagające, kilkugodzinne starcie dwóch silnych przeciwników. Manewry wojskowe to nie tylko prawdziwa gradka dla uczestników, ale i dla obserwatorów. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli bacznie przyglądać się poczynaniom dwóch wrogich batalionów. Atrakcją są nie tylko walki, wystrzały i wybuchy, ale także umundurowanie i wyposażenie uczestników, którzy z pasją kompletują sprzęt przez cale swoje życie.

Śląskie Manewry połączone z Piknikiem Militarnym to także doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym, oraz wziąć udział w imprezach towarzyszących promujących militaria. Uczestnicy i obserwatorzy będą mogli spróbować smakowitych dań śląskiej kuchni polowej oraz spędzić czas na strzelnicy lub przy stanowisku rzutu granatem. Wszystkich chętnych zapraszamy od godz. 9.00 do godz. 16.30. Organizatorem wydarzenia jest KRS TKKF TYTAN Świętochłowice.

Źródło: UM Świętochłowice