image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Piknik Ekologiczny pn. „Ekologia Na Wesoło” z warsztatami ekologicznymi w Siemianowicach Śląskich

– to inicjatywa Kariny Siwiec-Magielnickiej, siemianowickiej radnej, która już po raz drugi zaprasza do głosowania na swój kolejny projekt związany z Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim Województwa Śląskiego

Na pikniku dzieciaki będą miały okazję pojeździć solarnymi gokartami, w goglach VT (wirtualnej rzeczywistości) posegregują odpady, a nawet będą mogły pościgać się samochodami i robotami zasilanymi panelami fotowoltaicznymi. Z kolei na warsztatach ozdobią bawełnianą torebkę na zakupy, posadzą roślinkę i ozdobią doniczkę, wykonają ozdoby z ekowikliny, bransoletki, naszyjniki, ekotorebki na owoce i warzywa oraz ekologiczne środki czystości. Co ważne, wszystkie wykonane przedmioty dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

W dobie kryzysu energetycznego oraz coraz bardziej wyraźnych sygnałów o zbliżającej się katastrofie ekologicznej NIEZWYKLE ISTOTNĄ rzeczą jest podnoszenie świadomości w tym temacie u dzieci. Dlatego na stanowiskach edukacyjnych będą one mogły poznać odnawialne źródła energii ze słońca, wody, wiatru, biomasy czy powietrza na makiecie domu, wiatraka, zapory, młyna oraz wodnej elektrowni. Naturalnie, poznają również zasady segregacji odpadów.

Ideą projektu jest przekonanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta, że warto dbać o planetę, środowisko. Stosować zasady ekologii w codziennym życiu czy racjonalnie zużywać prąd i wodę.

W strefie relaksu i wypoczynku dzieci będą mogły zagrać w twister, ułożyć puzzle i namalować plakat. Zaś na fotofotelu zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie z pikniku.

linki do filmiku promocyjnego
https://www.youtube.com/watch?v=HVutGwVUJEY
https://www.facebook.com/1586959220/videos/1187857005105406/

Gijorsita – górnośląska Atlantyda. Magiczna opowieść żyjących jeszcze mieszkańców, nieistniejącej osady

– to pomysł Agnieszki Sikory. Projekt zakłada stworzenie reportażu wspomnieniowego, który pozwoli zachować pamięć, sylwetki ludzi oraz nostalgie tego niesamowitego miejsca.

Gijorsita - górnośląska Antlantyda. Magiczna opowieść żyjących jeszcze mieszkańców nieistniejącej osady.

Serdecznie zachęcamy do głosowania, które odbędzie się między 24 sierpnia a 12 września. Szczegóły na stronie www.bo.slaskie.pl

autor: Rafał Jakoktochce (Biuro Prasowe UM)