image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

26 sierpnia w katowickim Spodku rozpoczną się mistrzostwa świata siatkarzy. Będzie to kolejne wielkie wydarzenie w stolicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wybraliśmy dla Was inne, wielkie turnieje siatkarskie, które rozgrywano w kolebce polskiej siatkówki.

Turniej finałowy Ligi Światowej 2001 siatkarzy

Mecze Polaków z Brazylią (1:3), Francją (3:2) i Jugosławią (1:3) oglądało łącznie ponad 33 tysiące kibiców. Pierwszy turniej finałowy LŚ w Polsce i zarazem debiut Biało-Czerwonych w tej fazie rozgrywek.

Turniej finałowy Ligi Światowej 2007 siatkarzy

Rozgrywki po raz drugi w historii rozgrywano w Polsce i podobnie jak sześć lat wcześniej w katowickim Spodku. W fazie grupowej mecze Polaków z Francją (3:2) i Stanami Zjednoczonymi (3:0) oglądało ponad 20 tysiące fanów. Przegrane spotkania półfinałowe z Brazylią (1:3) i o 3. miejsce ze Stanami Zjednoczonymi ponownie przyciągnęły rzeszę fanów siatkówki, którzy wypełnili halę do ostatniego miejsca.

Mistrzostwa Europy 2009 siatkarek

Na przełomie września i października w Polsce gościły najlepsze siatkarki Europy. Wśród miast gospodarzy nie mogło zabraknąć naturalnie katowickiego Spodka, gdzie rozegrano mecze pierwszej i drugiej fazy grupowej. Tym razem w obiekcie przy al. Korfantego meczów nie rozgrywały reprezentantki Polski.

Mistrzostwa Świata 2014 siatkarzy

Najważniejsze siatkarskie wydarzenie w Spodku. Osiem lat temu 18. edycja mistrzostw świata została zorganizowana w Polsce, a kluczowe spotkania były rozgrywane w Katowicach. W fazie półfinałowej Biało-Czerwoni wygrali z Niemcami (3:1), a mecz z trybun obserwowało 12 tysięcy kibiców. Jeszcze więcej fanów kibicowało Polakom w wygranym finale z Brazylią (3:1). Po zdobyciu przez Mariusza Wlazłego decydującego punktu Spodek odleciał z radości.