image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Miasto czyste, uporządkowane, bez rozstawionych lub rozwieszonych niechlujnie reklam? To możliwe! Umożliwiają to uchwały krajobrazowe. O tym, jak je wdrażać, rozmawiali dziś w siedzibie GZM urzędnicy i samorządowcy.

Spotkanie otworzył Henryk Borczyk, wiceprzewodniczący zarządu GZM. W jego trakcie dobre praktyki we wdrażaniu standardów krajobrazowych zaprezentowali przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot. Po nich o swoich doświadczeniach w opracowywaniu i wdrażaniu uchwał krajobrazowych opowiedzieli przedstawiciele miast GZM – Mikołowa, Sosnowca i Pyskowic.

Spotkanie „Uchwała krajobrazowa – Jak przygotować i wdrażać uchwałę krajobrazową?” to jedna z odsłon projektu pn. Budowa platformy dobrych praktyk realizowany jest w ramach Programu Działań Strategicznych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do roku 2022. Za jego wykonanie odpowiedzialny jest Departament Strategii i Polityki Przestrzennej.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń i budowanie wzajemnych kontaktów wokół danej dobrej praktyki, co w znaczący sposób wpływa na zwiększenie efektywności i sprawności funkcjonowania samorządów lokalnych oraz na wzmocnienie współpracy międzygminnej.