image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wielkanoc jest wyjątkowym i niezwykłym czasem, który świętujemy w gronie najbliższych. Niestety, wiele osób spędza te dni samotnie. Fundacja „Wolne miejsce” od lat organizuje  „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych”. Do jego organizacji włącza się Metropolia oraz gminy członkowskie. Co roku do inicjatywy dołączają się wolontariusze jak i sponsorzy.

W tym roku Śniadanie Wielkanocne będzie miało miejsce w niedzielę, 9 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Drzwi zostaną otwarte o godzinie 8:00, sniadanie rozpocznie się o godzinie 9:00.

Na wielkanocnym stole znajdą się tradycyjne potrawy jak np. żurek z jajkiem, kiełbasa, wędliny oraz ciasta. Organizatorzy spodziewają się, że przy wspólnym stole może zasiąść ok. 3 tys. osób.

– Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka- powiedział Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, organizator wydarzenia.

– Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne- dodaje prezes Rykowski.

We wsparcie wydarzenia zaangażowała się Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia. Uczestnicy śniadania będą mogli bezpłatnie dojechać pojazdami transportu miejskiego do MCK. Wymagane jest posiadanie  zaproszenia, które można odebrać od organizatora. Zapisy są prowadzone w sieci sklepów „Spichlerz”. 

Jak można wesprzeć organizację wielkanocnego śniadania?

  • finansowo – poprzez darowizny z dopiskiem „Wielkanoc”: Alior Bank 84 2490 0005 0000 4530 15463474 lub wirtualny terminal Donateo: wolnemiejsce.donateo.pl
  • przygotowując ręcznie robione stroiki i dekoracje na świąteczne stoły
  • organizując zbiórki produktów z listy opublikowanej na fanpage’ufundacji
  • udostępniając nasze posty, aby mogły dotrzeć do jak najwięcej ilości osób

 

Przydatne linki:

Fundacja Wolne Miejsce