image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W marcu nadarzy się kolejna okazja, żeby w Dąbrowie Górniczej kupić nieruchomości od miasta. To propozycja dla osób, które szukają miejsca pod budowę domu albo do prowadzenia działalności usługowej. Do nabycia są działki w Strzemieszycach Małych i Wielkich, a także w Łęce.

23 marca w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej odbędą się cztery przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kawa, Wiosennej, Przelotowej. Działki nadają się do zabudowy mieszkaniowej i usługowej. Sprzedawane będą podczas przetargu ustnego nieograniczonego.

Przy ul. Kawa, w Strzemieszycach Małych, do sprzedaży znajdują się dwie działki. Cena wywoławcza pierwszej z nich, o powierzchni 709 m2,  wynosi 63 tys. 300 zł. Wraz z nią do kupienia jest udział w drodze wewnętrznej, którego cena rozpoczyna się od 5 tys. 500 zł. Druga nieruchomość ma powierzchnię 824 m2, a cena wywoławcza jest na poziomie 73 tys. 600 zł. W tym przypadku również do nabycia jest udział w drodze wewnętrznej, którego wartość wyceniono na co najmniej 5 tys. 500 zł. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) dla tych nieruchomości przewiduje podstawowe przeznaczenie jako zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, natomiast jako funkcję uzupełniającą dopuszcza nieuciążliwe usługi.

Do nabycia jest również działka położona przy ul. Wiosennej, w Strzemieszycach Wielkich. Ma powierzchnię 3194 m2, a cena wywoławcza wynosi 243 tys. 320 zł. Zgodnie z MPZP, można na niej ulokować nieuciążliwą zabudowę usługową.

Licytacja nieruchomości przy ul. Przelotowej, w Łęce, o powierzchni 655 m2, zacznie się od 62 tys. zł. W MPZP ujęta jest jako teren niskiej zabudowy mieszkaniowej.

Do cen wylicytowanych nieruchomości doliczony zostanie 23% podatek VAT. Przed przystąpieniem do przetargów, do 15 marca trzeba wpłacić wadium. Dla pierwszej działki przy ul. Kawa wynosi 13 tys. 760 zł, dla drugiej 15 tys. 820 zł. Dla terenu przy ul. Wiosennej to 48 tys. 664 zł, a przy ul. Przelotowej 12 tys. 400 zł.

Szczegółowe informacje o przetargach oraz mapy z lokalizacją nieruchomości.