image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła przetarg dotyczący grupowego zakupu gazu w latach 2024-2025.  Zamierza nabyć 586,5 gigawatogodzin (GWh) gazu w imieniu samorządów oraz ich jednostek wchodzących w skład grupy zakupowej.

– Metropolia ma doświadczenie w realizacji zakupów grupowych dotyczących gazu i prądu- mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący Metropolii GZM.

To przyciąga do tworzonych przez nas grup coraz więcej chętnych. Działając w ich imieniu, wykorzystując efekt skali negocjujemy lepsze stawki niż w przypadku zamówień indywidualnych- dodaje Kazimierz Karolczak.

Porozumienie w sprawie utworzenia grupy zakupowej podpisało łącznie 65 podmiotów. Prawie połowa z nich, bo 35 to gminy Metropolii. Zakupią one gaz dla swoich jednostek jak np. szkoły, przedszkola, muzea, szpitale, urzędy oraz zakłady komunalne. Łącznie gaz będzie dostarczany do 142 odbiorców.

Na liście znajdują się także Tramwaje Śląskie, Park Śląski, Planetarium, czy Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów. Do grupy przystąpiły także instytucje spoza Metropolii. To np. Muzeum Historyczne w Bielsku- Białej czy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku.

Niedawno, w połowie sierpnia Metropolia ogłosiła przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej. Chce nabyć ponad 1,3 TWh prądu w imieniu ponad 330 instytucji i firm.

 

Przydatne linki

Ogłoszenie postępowania:

Razem taniej niż osobno. GZM planuje wspólny zakup energii