image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, budżetu Urzędu Miasta Siemianowice Ślaskie oraz Policji do siemianowickiej komendy trafiły 2 nowe radiowozy. Są to suzuki S-Cross, które mają napęd hybrydowy i posiadają nowe oznakowanie. Z rąk Prezydenta Miasta Pana Rafała Piecha kluczyki do 3 radiowozu, który został dofinansowany z funduszy miasta, odebrał Komendant Miejski Policji insp. Waldemar Wierzycki.

Spośród przekazanych wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach 32 radiwozów marki Suzuki S-Cross z nowym oznakowaniem i z napędem hybrydowym, 2 trafiły do siemianowickich mundurowych. Będą one użytkowane przez policjantów z ruchu drogowego. Ich zakup został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków siemianowickiego samorządu oraz budżetu Policji. Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu, to ponad 180 tysięcy złotych. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są m.in. w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesne pojazdy napędza silnik hybrydowy o pojemności 1500 cm3.

Dodatkowo tabor Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich powiększył się o kolejny radiowóz w nowym oznakowaniu. Było to możliwe dzięki znacznemu dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tym razem samochód osobowy segment C w wersji oznakowanej marki Kia Ceed trafił do Wydziału Prewencji. Kluczyki do radiowozu przekazał na ręce szefa siemianowickich policjantów insp. Waldemara Wierzyckiego Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Pan Rafał Piech

Źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Rafał Jakoktochce (Biuro Prasowe UM)