Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na bieżąco

  Imielin

Imielin, jeszcze 25 lat temu, był jedną z dzielnic Mysłowic, ale po odłączeniu stał się ponownie samodzielnym miastem.

Imielin to atrakcyjne miejsce dzięki dogodnemu położeniu w południowo-wschodniej części województwa śląskiego oraz sąsiedztwu autostrady A4.

W centralnej części miasta można zobaczyć wspaniały kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, który swoją strzelistością jest zbliżony do neogotyckich kościołów angielskich oraz barokową Kapliczkę Matki Boskiej Częstochowskiej, która wyglądem przypomina mały kościół. W północno-wschodniej części miasta wznoszą się, zbudowane z wapieni i dolomitów kruszczconośnych, wzniesienia – Garby Imielina. Ich najwyższym szczytem o wysokości 307 m. n.p.m. jest Golcówka.

Na wschodzie miasta znajduje się Zbiornik Dziećkowice. To jeden z najczystszych, a przy tym największych zbiorników w całym województwie śląskim. Odbywają się tu zawody w żeglarstwie, w tym także eliminacje mistrzostw Polski.

Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Imielina jest kościół Matki Boskiej Szkaplerznej.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Imielin, Mieszkańcy

Ważne informacje dotyczące kwarantanny domowej.

Kwarantanna domowa W kwarantannie domowej przebywa wyłącznie osoba zdrowa, która miała kontakt z osobami, u których podejrzewa się lub potwierdzono zakażenie koronawirusem lub które wróciły z zagranicy. Okres kwarantanny to 14 dni licząc od dnia ostatniego kontaktu.          Pomieszczenia: Osoba przebywająca w kwarantannie domowej przebywa…

Imielin, Mieszkańcy

Zasady działania PSZOK i odbierania odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy, W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem od dnia 17.03.2020r. do 27 marca 2020 r., w trosce o zdrowie mieszkańców oraz pracowników Miejskiej Spółki Komunalnej, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Imielinie przy ul. Nowozachęty będzie nieczynny. Z uwagi na liczne zapytania dotyczące odbioru odpadów…

Gospodarka i Inwestycje, Imielin

Rozpoczęto prace nad Strategią dla miasta Imielin na lata 2021-2028

Burmistrz Miasta Imielin informuje o rozpoczęciu prac nad Strategią dla miasta Imielin na lata 2021-2028 W styczniu br. rozpoczęliśmy prace nad dokumentem: ‘Strategia dla miasta Imielin na lata 2021 -2028’ Celem opracowania nowej Strategii jest aktualizacja danych statystycznych i makroekonomicznych, przepisów prawnych oraz uwzględnienie zmieniających…

Imielin, Mieszkańcy

Nowy sprzęt w Poradni Okulistycznej MZOZ

Mieszkańcy Lędzin od kilku dni korzystają z nowego perymetru. Sprzęt do diagnozowania i monitorowania jaskry, schorzeń neurologicznych i innych, znajduje się na wyposażeniu Poradni Okulistycznej Miejskiego Zespół Opieki Zdrowotnej w Lędzinach. To najnowocześniejszej generacji urządzenie wykorzystywane jest w podstawowej diagnostyce okulistycznej do badania pola widzenia….

Imielin, Mieszkańcy

Świąteczne dekoracje w Imielinie AD’2019

W Imielinie można już poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Miasto wystroiło się na święta. Jak co roku Imielin rozświetliły tysiące iskrzących się światełek. Świąteczne dekoracje nadają miastu niepowtarzalny wygląd i  atmosferę. Sanie z reniferem, girlandy i inne motywy zdobią drzewa, lampy oświetlenia ulicznego i budynki….

zaladuj-wiecej  Załaduj więcej

  Aktualnie w Metropolii

X
Skip to content