image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

76. edycja największego wyścigu kolarskiego w Polsce i jednego z najważniejszych na świecie w tym roku zawita do Tarnowskich Gór w niedzielę 4 sierpnia.

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”. Dziś (11.04) w Hotelu InterContinental Warszawa oficjalnie zaprezentowano trasę wyścigu.

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – mówi Czesław Lang,  Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W naszym mieście po raz kolejny odbędzie się start II etapu wyścigu, tego dnia meta tradycyjnie zorganizowana będzie w Katowicach. Wkrótce więcej szczegółów nt. tarnogórskiej części trasy.