image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dobra wiadomość dla miłośników kryminałów z przymrużeniem oka – Olga Rudnicka, jedna z najpopularniejszych pisarek młodego pokolenia, spotka się z czytelnikami 29 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Po książki Olgi Rudnickiej ustawiają się w bytomskiej bibliotece kolejki chętnych, dlatego to właśnie ją postanowiono zaprosić na spotkanie autorskie. Mimo młodego wieku (88. rocznik), pisarka ma już na swoim koncie 10 książek, m.in.: „Natalii 5”, „Granat poproszę!”, „Byle do przodu”, „Diabli nadali”.

Na co dzień pracuje jako opiekunka społeczna w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Opiekuję się głównie osobami starszymi, samotnymi i niepełnosprawnymi, potrzebującymi pomocy w codziennych sprawach. Czy doświadczenia w pracy mają przełożenie na książki? I tak, i nie – odpowiada autorka. Nigdy nie opisuję niczego dosłownie. Moja wyobraźnia nadaje im inny kształt i charakter. Ale ważne są uczucia. Jestem młodą osobą, rzeczy o których piszę dopiero są przede mną. Wybór takiej a nie innej pracy dla mnie również wymiar praktyczny. Dzięki nieregularnym godzinom zajęć mam czas na wszystko: na pracę, studia i pisanie. Niestety, zabrakło mi czasu dla mojego instruktora prawa jazdy. Prawdopodobnie będę kursantką o najdłuższym stażu.

Spotkanie rozpoczyna się o 18.00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.