image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Najpierw rozbudowa, później nowi pracownicy – produkująca elementy do generatorów prądu firma Reich-cK z Bytomia powiększa halę, bo zapotrzebowanie na jej produkty są coraz większe. Inwestycja uwzględnia troskę o ekologię.

Wpisując się działania miasta, zmierzające do ograniczenia niskiej emisji, postanowiliśmy zainwestować w ogrzewanie geotermalne – mówi dr Marcin Tyslik z Reich-cK. Ciepło pobierane będzie z wnętrza ziemi. Dodatkowo nowa hala przygotowana będzie również do montażu paneli fotowoltaicznych. 

Dotychczasowa hala Reich-cK ma 1200 m2, będzie powiększona o kolejne 1800 m2. Prace mają zakończyć się we wrześniu, wówczas ogłoszony zostanie nabór na nowe stanowiska pracy. Większe powierzchnie to dla firmy także większa możliwość szybkiego dotarcia do klienta. Bezpośrednio z Bytomia produkty wysyłane będą do kontrahentów m.in. w Stanach Zjednoczonych (na razie wszystkie produkowane w Bytomiu elementy wysyłane są do centrali w Niemczech, a stamtąd do klientów).

Reich-cK specjalizuje się w wytwarzaniu elementów gumowych i gumowo-metalowych oraz innych specjalistycznych produktów z elastomerów, które mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. 90% produkcji stanowią wysokoelastyczne sprzęgła przemysłowe. Jednym z wielu zastosowań tych sprzęgieł są betoniarki Mercedesa i MAN. Znajdują się one również w lokomotywach spalinowych czy generatorach prądu wykorzystywanych w szpitalach i serwerowniach, sprzęcie górniczym stosowanym od Alaski po RPA i Australię.

Firma działa w Bytomiu od 2007 roku. W 2013 roku przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Leśnej, blisko autostrady A1.