image_pdfimage_print

Kolejny sukces zanotowali bytomscy hokeiści, którzy wywalczyli złote medale podczas rozgrywanych w Cieszynie Mistrzostw Polski Amatorów w kategorii 35+. Reprezentacja Amatorskiej Drużyny Hokeja Polonia Bytom wygrała wszystkie spotkania, zasłużenie zdobywając złoty medal.

Złote medale i puchar zdobyty przez naszych hokeistów z pewnością będzie na długo zapamiętany, bowiem Mistrzostwa Polski Amatorów 35+ rozegrano po raz pierwszy w historii. Nasi hokeiści toczyli wyrównane, ale zwycięskie boje z trzema drużynami, pokonując Katowickie Byki 2:1, Chwiałkę Poznań 3:1 oraz w finale imprezy Zagłębie Sosnowiec 5:2.

Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane pod egidą Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja (FADH), w których wzięło sześć drużyn, w tym dwie z Bytomia: ADH Polonia Bytom /złoty medal/ oraz GTA Polonia Bytom, która zajęła 6. miejsce.

Warto dodać, że jedno z wyróżnień indywidualnych trafiło do naszego zawodnika Michała Świerniaka, który został wybrany najlepszym obrońcą turnieju.

Nasza złota drużyna zagrała w składzie: Sebastian Ćwienczek, Michał Guc, Michał Świerniak, Dariusz Leś, Mariusz Tymczyszyn, Marek Poniatowski, Przemysław Łysy, Arkadiusz Rajca, Marek Kamuda, Arkadiusz Stawarz, Rafał Rzenno, Marcin Tkacz, Łukasz Kamuda, Arkadiusz Napieracz. Sztab techniczny i szkoleniowy: Grzegorz Doruch, Grzegorz Kaczyński, Michał Kamuda, Radosław Sikora, Grzegorz Wieczorek oraz Sebastian Steiner.

Przypomnijmy, że ADH Polonia Bytom już wcześniej, aż trzykrotnie zdobywała złote medale podczas Mistrzostw Polski Amatorów /bez kategorii wiekowej/. Niebiesko-czerwoni medale wywalczyli w 2011, 2016 i 2018 roku.