image_pdfimage_print

Reprezentująca KS Skarpa Bytom Zuzanna Mientus odniosła kolejny sukces w zawodach rangi Pucharu Polski. Tym razem w Tarnowskich Górach zdobyła złoty medal w kategorii juniorek, zaś rywalizując po raz pierwszy w kategorii seniorek zajęła bardzo dobre 6. miejsce.

W Pucharze Polski rywalizowało podczas zawodów w Tarnowskich Górach prawie 140 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli reprezentanci Skarpy Bytom, którzy po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. Zawody Pucharu Polski były nie tylko okazją do sprawdzenia swojej formy, ale również okazją do przygotowań do mistrzostw Polski i Pucharu Europy Juniorów.

Warto dodać, że Zuzanna Mientus została także powołana przez Polski Związek Alpinizmu do młodzieżowej kadry narodowej we wspinaczce sportowej. W marcu Zuzanna Mientus będzie uczestniczyć w międzynarodowych konsultacjach kadr narodowych Polski, Czech, Słowacji i Węgier w ramach V4 Boulder Session 2020 w  Bratysławie. Projekt realizowany jest przez Słowację w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Źródło: UM Bytom