image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ponad 5000 rękawiczek, 1100 maseczek, 130 fartuchów, prawie 70 gogli i 40 przyłbic, a także środki sanitarne i dezynfekcyjne, przekazały już władze Bytomia oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego dla DPS „Kombatant” w Bytomiu-Miechowicach. Do ośrodka cały czas płynie pomoc. Każdy z nas może się w nią włączyć!

Pomoc, jaka przekazywana jest dla personelu i podopiecznych DPS „Kombatant” płynie również od mieszkańców Bytomia, przedsiębiorców, ale także fundacji oraz stowarzyszeń. Jedno z nich – Stowarzyszenie Bytomskie Maki, które działa na rzecz DPS „Kombatant” cały czas aktywnie bierze udział w organizacji pomocy, jaka napływa do ośrodka. Jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia każdy z nas może się włączyć w pomoc i przekazać zarówno dary, jak również pieniądze, dzięki którym zostaną zakupione niezbędne środki jak: maseczki, rękawiczki, fartuchy jednorazowe czy kombinezony.

Każdy, kto chciałby wesprzeć ośrodek może się kontaktować bezpośrednio z DPS „Kombatant” oraz Stowarzyszeniem Bytomskie Makipod numerem telefonów: 32 286 37 16 oraz 32 280 01 10lub w przypadku wsparcia finansowego, przekazać środki pieniężne na nr konta Stowarzyszenia:
25 1020 2368 0000 2002 0484 8752, wpisując w tytule przelewu: „kwarantanna DPS Kombatant”.

Warto dodać, że jeszcze dzisiaj do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Dworcowej trafią takie środki jak: kombinezony, fartuchy, gogle,  rękawice oraz przyłbice.

Żródło: Tomasz Sanecki / UM Bytom