image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niebawem rozpocznie prace związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK 94 i ulicy Okradzionowskiej w Sławkowie. W listopadzie ubiegłego roku w wyniku wypadku zginęły w tym miejscu dwie osoby.

Jak udało się ustalić w katowickim oddziale GDDKiA, samochody wyjeżdżające z obu stron powiatowej ulicy Okradzionowskiej nie będą już mogły przecinać drogi krajowej. Pozostawiona zostanie jedynie możliwość skrętu w prawo.

Zmiany są efektem interwencji władz Sławkowa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – W lipcu ubiegłego roku alarmowaliśmy zarządcę drogi, że istnieje potrzeba podjęcia pilnych działań poprawiających bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, że dochodzi tam do dużej liczby zdarzeń drogowych – przypomina burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Po tragicznym wypadku z 2 listopada 2019 roku, w którym życie straciły dwie osoby, ponowiłem żądanie wprowadzenia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo kierowców i pieszych w rejonie feralnego skrzyżowania.

Źródło: UM Sławków