image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Trwa jubileuszowy, 75. sezon artystyczny Opery Śląskiej. Częścią obchodów jest stworzenie historycznej kolekcji,  do której skompletowania zostali zaproszeni widzowie i przyjaciele bytomskiego teatru, a także sami artyści.  Wystarczy napisać lub dołączyć do grupy na Facebooku.

Moje 75 lat z Operą Śląską… ale  także 50, 10 czy 5. Opera Śląska nie istniałaby bez melomanów. Zawsze najbliższa była mi Opera Śląska. Przez lata widziałam, jak się zmienia, pięknieje. (…) Uwielbiam jej kameralną scenę. Chociaż byłam w innych teatrach operowych, gdzie sceny są ogromne, to wolę naszą. Dzięki niej mamy bliższy, prawie intymny kontakt z artystami – wspomina Melomanka Roku 2010, Elżbieta Sochacka, ponad 90-letnia bytomianka, która regularnie odwiedza bytomski teatr i to od pierwszego sezonu!

Opera Śląska we wspomnieniach widzów to miejsce, gdzie przyprowadzili ich po raz pierwszy ukochani dziadkowie. Dla niektórych wiąże się też ze wspomnieniem wyjątkowej randki. Być może sympatia z tego spotkania nie przetrwała, ale miłość do opery – i owszem. Odnaleźć ją można zarówno we wspomnieniach, jak i w przechowywanych pamiątkach.
 Teatr zaprasza swoich widzów do podzielenia się tymi symbolami historii. Niech staną się wyjątkową częścią obchodów jubileuszu 75-lecia Opery Śląskiej. Afisze, plakaty, programy, zdjęcia, statuetki, autografy, pocztówki, listy, recenzje czy wrażenia ze spektakli, zapisane w pamiętnikach. Każdy przedmiot może być cenny tak samo, jak wspomnienie zapisane w naszej pamięci.

Podaruj je nam, podziel się nimi, wypożycz. Jeżeli posiadasz pamiątki związane z Operą Śląską napisz: moje75lat@opera-slaska.plDołącz do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/moje75latzoperaslaska/

Źródło: UM Bytom / AK