image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Z wieży widokowej kościoła pw. Wszystkich Świętych roztacza się piękny widok na miasto. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Na wieżę będzie można wejść z przewodnikiem PTTK w każdą sobotę i niedzielę, od czerwca aż do końca września.

Gliwice z góry można podziwiać we wszystkie soboty i niedziele od 6 czerwca do 27 września między od godz. 16.00 do 17.00 (wchodzi się z grupą i przewodnikiem). Bilet wstępu kosztuje 7 zł.

Żeby się wdrapać na kościelną wieżę, trzeba się trochę zmęczyć, ale warto – przy dobrej pogodzie widoki są oszałamiające. Panorama sięga aż do pasm Beskidów, a oddalona o ponad 50 km góra św. Anny wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Kościół pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4) to najstarsza gliwicka świątynia. Wybudowano ją w XIII wieku w pobliżu dawnej bramy wjazdowej do miasta. Wieża swój obecny kształt otrzymała podczas największego i najbardziej gruntownego remontu w dziejach parafii, który w latach 1929‒1942 przeprowadził ówczesny proboszcz, ksiądz Edward Sobek.

Źródło: UM Gliwice