image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przy współpracy z siecią European Metropolitan Authorities jest inicjatorem cyklu webinariów pod nazwą ROZMOWY METROPOLITALNE: Jak odrodzić się po COVID-19. Definiowanie wspólnych problemów, uniwersalizacja różnic. Kolejne wydarzenie z tej serii odbędzie się już 29 czerwca 2020 r.

W debacie prowadzonej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię uczestniczyć będą przedstawiciele trzech obszarów metropolitalnych: Oslo, Mediolanu oraz Amsterdamu.

Do głównych tematów należeć będzie ocena wpływu pandemii na funkcjonowanie wielkich organizmów miejskich. Będzie to także próba odpowiedzi na pytanie dotyczące wykorzystania doświadczeń z tej sytuacji kryzysowej do poprawy jakości życia mieszkańców. Tematem rozmowy będą też plany i mechanizmy odbudowy  metropolii  w perspektywie planów odbudowy UE (tzw. Next Generation UE).

W dyskusji wezmą udział:

  • Jenny Evjen – Rada Powiatu Viken, Obszar Metropolitalny Oslo 
  • Francesco Vassallo – burmistrz Bollate, Obszar Metropolitalny Mediolanu
  • Marja Ruigrok – zastępca burmistrza Haarlemmermeer, członek Międzynarodowej Rady Doradczej w Amsterdamie i członek zarządu Regionu Metropolitalnego Amsterdamu

Podczas I Europejskiego Webinarium Metropolitalnego zorganizowanego 2 czerwca br., głównym tematem była ocena wpływu Covid-19 na obszary metropolitalne GZM, Barcelony oraz Göteborga, a także  analiza podjętych środków zaradczych. Szeroka relacja z tego wydarzenia znajduje się pod tym linkiem.

Webinarium rozpocznie się 29 czerwca 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 15.00 i będzie prowadzone wyłącznie w języku angielskim.

Rejestracja: KLIKNIJ TUTAJ