image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W dzielnicy Baildona trwa projekt „Twoja społeczność – Twoją szansą”. 28 sierpnia między 17.00 a 20.00 zapraszamy na otwarte spotkanie sąsiedzkie (rzecz jasna w maseczkach!), które odbędzie się na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w okolicy tężni solankowej przy ul. Chorzowskiej.

Na mieszkańców z rodzinami będą czekały liczne atrakcje, m.in. animacje dla osób w każdym wieku, dobra muzyka i quiz z nagrodami. Szczegóły wydarzenia organizowanego z uwzględnieniem wszystkich zaleceń sanitarnych w związku z epidemią na fejsbukowym fanpage’u:  @TwojaSpolecznoscTwojaSzansa.

Impreza promuje projekt „Twoja społeczność Twoją szansą. Etap I” realizowany przez Miasto Gliwice przy współpracy z Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jednym z jego efektów są ogródki sąsiedzkie powstające najczęściej na niedużych, niezagospodarowanych terenach na podwórkach (tzw. studniach), wzdłuż murów, garaży lub klatek.

 W sierpniu przy wsparciu osób skupionych wokół Klubu Osiedlowego „Baildonka” oraz dzieci ze świetlicy podwórkowej Trampolina udało się zrewitalizować kolejny skrawek ziemi przy ul. Szarej i wspólna przestrzeń wzbogaciła się o urokliwe, lecz niewymagające rośliny. A z kolei w ramach warsztatów „Złota rączka” uczestnicy przygotowali donice-skrzynie, w których można posadzić kwiaty i krzewy.

Zgłaszają się kolejni aktywni mieszkańcy chętni do rewitalizacji podwórek, między innymi przy ul. Cecylii i Krzywej – trwają konsultacje oraz prace nad uzyskaniem odpowiednich zgód.

Zapraszamy do Klubu Osiedlowego „Baildonka” (ul. Jagiellońska 21,  codziennie w godz. 10.00–18.00) oraz na warsztaty: plastyczno-rękodzielnicze (w poniedziałki w godz. 15.00–17.00) oraz „Złota rączka” (we wtorki w godz. 16.00–18.00)!

Źródło: UM Gliwice

fot. Freepik