image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od kilku tygodni trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Teatralnej oraz Mierosławskiego. Teraz pora na ulicę Kościelną i fragment Ostrogórskiej. To bardzo ważne odcinki, które „zepną” drogę rowerową prowadzącą od osiedla Naftowa przez kładkę z centrum Sosnowca, Parkiem Harcerskim i Bulwarem Czarnej Przemszy.

Obecnie przy ulicy Kościelnej kończą się dwie drogi rowerowe – wzdłuż ul. Jagiellońskiej oraz ul. Zegadłowicza. Pierwsza prowadzi do Parku Harcerskiego, z którego już wkrótce będzie można przejechać wzdłuż Bulwaru Czarnej Przemszy do centrum miasta. Druga połączy ulicę Kościelną przez Zegadłowicza z ulicą Ostrogórską i dalej z Rondem im. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. 1 Maja.

Nowa droga rowerowa wzdłuż ulicy Kościelnej zostanie poprowadzona po przeciwnej stronie dawnego Instytutu Medycyny Pracy. Za skrzyżowaniem z ulicą Zegadłowicza trasa będzie przebiegała już po stronie Mediateki i dalej obok Szkoły Podstawowej nr 4, aż do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, gdzie na potrzeby rowerzystów zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna.  Łatwiejszy przejazd przez jezdnie posłuży rowerzystom, którzy za kilka miesięcy będą mogli dojechać kolejnym nowym odcinkiem wzdłuż Sienkiewicza aż do tzw. „Plastrów miodu” przy ul. 3 Maja.

Oprócz odcinka wzdłuż Kościelnej za kilka tygodni będzie jeszcze gotowa 4 kilometrowa droga biegnąca obok Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Powstanie też łącznik ulicy Piłsudskiego i 3 Maja, pozwalający bezpiecznie przejechać od centrum miasta aż do ulicy Kresowej. Wykonawca pracuje również przy budowie fragmentu drogi od ronda im. Zagłębia Dąbrowskiego wzdłuż ulicy Małachowskiego do ulicy Żurawiej.  Do końca roku w mieście powstanie ok. 7 km dróg rowerowych.

Źródło: UM Sosnowiec