image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 zakończył się montaż instalacji do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dzięki temu placówka będzie jeszcze lepiej przygotowana do leczenia chorych na COVID-19 w czasie jesiennej fali zakażeń.

W wielu szpitalach instalacja tlenoterapii i wentylacji mechanicznej to standard. Przed jesiennym szczytem zakażeń koronawirusem postanowiliśmy nadrobić zaległości i przygotować jeszcze lepiej Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Szpitala Specjalistycznego nr 1 do leczenia pacjentów przechodzących w ciężki sposób zakażenie COVID-19
 – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Instalacja poprowadzona została w ścianach, dzięki czemu przy każdym z 11 łóżek dla zakażonych koronawirusem będzie dostęp do tlenoterapii. Podawanie chorym tlenu stanie się łatwiejsze i bardziej ekonomiczne niż do tej pory, gdy korzystano ze specjalistycznych butli z tlenem. Dwa łóżka są dodatkowo wyposażone w respiratory i kardiomonitory.

Dzięki inwestycji bytomski szpital będzie spełniał wymagania stawiane przez Wojewodę Śląskiego w przepisach dotyczących organizacji placówek medycznych na czas spodziewanej drugiej fali pandemii.

Wykonanie instalacji dystrybucji tlenu na potrzeby Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w budynku przy al. Legionów 49 zostało dofinansowane ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w formie dotacji celowej w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020. Wartość realizacji inwestycji wyniosła 282 tys. 606 zł.

Źródło: UM Bytom