image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

U jednej osoby w Szkole Podstawowej nr 1 w Sławkowie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją sanepidu uczniowie z dwóch klas trafili na kwarantannę.

W kwarantannie znaleźli się wszyscy uczniowie klasy 2A oraz ośmiu uczniów klasy 2B wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi. Pozostali uczniowie szkoły uczestniczą, tak jak dotychczas, w zajęciach stacjonarnych.

Dyrekcja szkoły pozostaje w stałym kontakcie z Powiatową Inspekcją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej. W pomieszczeniach szkoły, poza godzinami lekcyjnymi, przeprowadzane jest ozonowanie.

– Przypadki zakażeń koronawirusem stwierdzane są regularnie w kolejnych szkołach na terenie całego kraju. Dyrekcja sławkowskiej podstawówki pozostaje w stałym kontakcie z sanepidem, który wydaje dyrekcji wiążące zalecenia. Sanepid podejmuje również decyzje związane z charakterem i zasięgiem działań prewencyjnych – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Dyrekcja szkoły i inspekcja sanitarna apelują do uczniów o zachowanie zasady „DDM” (dezynfekcja-dystans-maseczki). Osoby, u których występują jakiekolwiek objawy infekcji górnych dróg oddechowych proszone są o pozostanie w domu i kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Komunikat dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławkowie – KLIKNIJ

Źródło: UM Sławków