image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Pierwszy etap zadania pn.: „Przebudowa ul. Rubinowej” został zrealizowany. 29 października odebrano roboty związane z montażem nowoczesnego oświetlenia w technologii LED na ulicy Rubinowej. W następnym roku, zgodnie z podpisaną umową, zrealizowane zostaną prace związane z przebudową drogi.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu zadania, wzdłuż ulicy Rubinowej zamontowanych zostało 14 słupów oświetleniowych i 14 opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED. 

Więcej zdjęć z inwestycji na dole strony

„Przebudowa ul. Rubinowej” to zadanie dwuletnie, które realizowane będzie w dwóch osobnych  etapach. W roku 2020 zrealizowany będzie etap I inwestycji – budowa oświetlenia LED. Prace z tym związane ruszają w tym tygodniu, zakończone zostaną natomiast do 23 października tego roku.

Na etap I zadania Miasto Bieruń pozyskało dofinananasowanie z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii w ramach  Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020. To jedno z sześciu zadań wpisanych w szeroko zakrojony projekt o znaczeniu ekologicznym, który wsparty został przez GZM kwotą ponad 2 milionów złotych.

W skład kilkuelementowego projektu wchodzą także następujące zadania:

Najważniejsze korzyści płynące z instalacji opraw oświetleniowych typu LED:

  •  Energooszczędność (Niższe rachunki za prąd)
  •  Ekologiczność (Niska emisja spalin)
  •  Efektywność (Znacznie lepsza widoczność)
  •  Funkcjonalność (Możliwość sterowania oświetleniem)
  • Trwałość (Długa żywotność)

Całe dwuletnie (dwuetapowe) zadanie pn.: „Przebudowa ul. Rubinowej” w sumie obejmie wykonanie robót budowlanych polegających na budowie oświetlenia LED przy ul. Rubinowej w Bieruniu oraz przebudowę drogi wewnętrznej wraz z budową kanalizacji deszczowej i remontem sieci wodociągowej. Całkowity koszt inwestycji to 1 016 192,96 zł.

Inwestycja realizowana jest w 2020 r. i w 2021 r., w dwóch odrębnych etapach:

ETAP I – budowa oświetlenia LED przy ul. Rubinowej w Bieruniu (2020 r.) – zakończono.

ETAP II – przebudowa drogi wewnętrznej (2021 r.).

Kilka danych na temat inwestycji:

Termin zakończenia etapu I – październik 2020 – zakończono.

Termin rozpoczęcia etapu II – marzec 2021 

Termin zakończenia etapu II – czerwiec 2021

Koszt dwóch etapów – ponad 1 mln zł.

Źródło: UM Bieruń