image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Piekarskie Centrum Medyczne, dbając o pacjentów borykających się ze skutkami koronawirusa, uruchomiło oddział covidowy. Składa się z siedmiu sal, a każda z nich wyposażona została w respirator. Dodatkowo w opisywanym miejscu zamontowane zostały kamery ułatwiające obserwację stanu zdrowia pacjenta.

Oddział covidowy w Piekarskim Centrum Medycznym ma łącznie 14 łóżek. Każda z siedmiu sal przeznaczonych dla dwóch pacjentów wyposażona jest w respirator. Przygotowane są także stanowiska do terapii tlenowej.– Oddział usytuowany jest na 1 piętrze szpitala, w takim miejscu, by jak najmniej zagrażał innym pacjentom przebywającym w placówce – mówi Zbigniew Żołnierczyk, Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Warto także podkreślić, że na oddziale covidowym zamontowano kamery wi-fi do zdalnego monitorowania pacjentów. Dzięki kamerom możliwy jest kontakt z pacjentem, obserwacja jego stanu zdrowia, a także monitorowanie zapisów na urządzeniach medycznych znajdujących się w pokoju pacjenta.Wyznaczona jest strefa brudna, jak i strefa czysta ze śluzą dla personelu.

Przypomnijmy także, że przed wejściem na teren szpitala w specjalnym namiocie pobierane są wymazy od każdego pacjenta wymagającego przyjęcia do szpitala lub w ramach tzw. pretriażu. Każdy wchodzący na teren placówki musi przejść przez specjalną bramkę do bezdotykowego pomiaru temperatury. Dodatkowo przed Izbą Przyjęć zamontowano bramkę do dezynfekcji. Przy szpitalu powstał także mobilny punkt „Drive&Go-Thru”. Próbka do badania pobierana jest od pacjenta przebywającego w samochodzie.– W miarę możliwości prowadzimy wszystkie dotychczasowe oddziały. Jest nam ciężko. Na najwyższych obrotach wykonujemy nasze służbowe czynności choć skład medyczny naszego zespołu jest mocno przez Covid okrojony – dodaje prezes Żołnierczyk.

Źródło UM Piekary Śląskie