image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Plastikowe nakrętki można od dziś wrzucać do specjalnego kosza w pobliżu ośrodka CSiR na Pogorii III.

Z propozycją postawienia kosza na nakrętki do prezydenta Marcina Bazylaka zgłosiło się Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom z Dąbrowy Górniczej, a jego zakup wsparła ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Podmiotami, na rzecz których będą zbierane nakrętki są dąbrowskie organizacje pozarządowe. Środki ze sprzedaży plastiku posłużą do realizacji ich celów statutowych. Zgodnie z rekomendacją Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych podmiot będzie „opiekunem” kosza na  nakrętki przez kwartał, pozwoli to na  wsparcie podmiotów o różnych misjach – od działań na rzecz niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży po działania proekologiczne. Pierwszą organizacją – opiekunem kosza będzie Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, które środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczy na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

Kosz na nakrętki zlokalizowany w okolicy zbiornika Pogoria III ma nietypowy kształt – ryby, ponieważ chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na problem zaśmiecania zbiorników wodnych.

Kosz na nakrętki stanął w Dąbrowie Górniczej, aby pomóc potrzebującym, ale też by promować proekologiczne działania i umacniać poczucie solidarności wśród mieszkańców.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy na co dzień eksplorują okolice Pogorii III, nakrętki zostawią w specjalnym koszu – to prosty sposób na zrobienie czegoś dobrego dla innych ludzi oraz dla planety!

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza