image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

olicjanci z Piekar Śląskich w trudnym dla wszystkich roku nie zapomnieli o osobach potrzebujących „leku”, którego nie da się wyprodukować. Łącznie w ciągu 12 miesięcy miejscowi policjanci oddali ponad 25 litrów krwi, jednak jak podkreślają, liczą, że w 2021 roku uda się poprawić ten wynik.

Krew to najcenniejszy dar, jakim możemy się podzielić z drugim człowiekiem. Nigdy nie wiemy kiedy my lub nasi bliscy będziemy jej potrzebować. Dlatego też zachęcamy do regularnego oddawania, bowiem stała rezerwa krwi, to nasze wspólne bezpieczeństwo. Wśród policjantów znaleźć można wiele osób, które regularnie oddają krew. Mundurowi często namawiają też swoich kolegów i koleżanki do podzielenia się cząstką siebie. W 2020 roku kilkunastu piekarskich policjantów oddało łącznie ponad 25 litrów krwi. Zmotywowani mundurowi zgodnie przyznają, że celem na nowy rok jest poprawa tego wyniku.

Każdy z nas może pomóc innym oddając krew. To bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować ani kupić. Zachęcamy do dzielenia się cząstką siebie – to nic nie kosztuje.

Źródło: UM Piekary Śląskie