image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Do końca wakacji pomieszczenia w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. Piłsudskiego zostaną kompleksowo wyremontowane i całkowicie zmienią swój wygląd. Zmodernizowane zostaną łazienki, kuchnia, pralnia oraz podłogi w salach dla dzieci. Całkowity koszt inwestycji to 482 656,15 zł. W tym roku przedszkole przeszło też termomodernizację i pojawiła się nowa, przyjazna elewacja.

W ramach prowadzonych obecnie prac wykonany zostanie remont łazienek dla dzieci i personelu ( razem 8 łazienek ) wraz z wymianą armatury i przyborów łazienkowych. Wymianie podlega też instalacja wodno-kanalizacyjna. Częściowo modernizowana jest również stolarka drzwiowa wewnętrzna.

W korytarzach i salach dla dzieci przeprowadzony jest kompleksowy remont posadzek i ułożenie wykładzin z PCV. Oczywiście w ramach przebudowy nowy kształt uzyska kuchnia wraz z pomieszczeniami przyległymi. Wyremontowana zostanie też pralnia.

Położone są już nowe podłogi w salach i korytarzach, obecnie trwają prace remontowe w łazienkach i pralni.

Wcześniej przedszkole przeszło całkowitą termomodernizację, łącznie z remontem dachu i stworzeniem nowej kolorowej i przyjaznej dzieciom elewacji. Wymieniono też instalacji centralnego ogrzewania i elektryczną, wyremontowano schody, a także odtworzono nawierzchnię wokół budynku. W tym przypadku pozyskaliśmy dofinansowanie na termomodernizację w wysokości 564 251,73 zł z Urzędu Marszałkowskiego oraz 99 574 zł z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, całkowity koszt przebudowy to 644 527,30 zł. Zatem łączne wydatki na przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 3 przekroczyły 1 mln zł.

Jest to już kolejna inwestycja zmierzająca do kompleksowej przebudowy piekarskiej bazy edukacyjnej.

Źródło: UM Piekary Śląskie