Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

This site uses cookies to provide services at the highest level. Further use of the site means that you agree to their use.
image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Up to date

  Pyskowice

Pyskowice is a city located in the Gliwice county, with an area of 31.14 square kilometres, inhabited by approximately 16 thousand people. Pyskowice is adjacent to Gliwice, Rudziniec, Toszek, Wielowieś and Zbrosławice, which do not belong to the Metropolis GZM.

In the city, there is Poland’s renowned Railway Open-air Museum, which houses over 60 steam engines, locomotives, and railcars. The facility is open to visitors; however, you must make an appointment in advance.

Skeletons of mammoth and woolly rhinoceros were excavated in one of the local sandpits. A special educational path was designed and the replicas of these animals are located in the school park. The park is open to the public and can be visited free of charge.

W Pyskowicach urodziła się polska aktorka filmowa i teatralna, Magdalena Kumorek. Stąd pochodzi także aktorka oraz laureatka nagrody filmowej „Orzeł” za pierwszoplanową rolę w filmie „Rewers”, Agata Buzek. Zagrała w nim razem z Krystyną Jandą i Marcinem Dorocińskim.

The tenement houses on the Market Square are characteristic landmarks of Pyskowice.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Economy and investment, Pyskowice

Słoneczna ‚Witaminka”- solary oświetliły działkowe ogródki

W ubiegłym tygodniu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Witaminka” po raz pierwszy zaświeciły solary. Inwestycja powstała ze środków miejskich w ramach II edycji konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój”. Kolektory słoneczne oświetlają aleje i parking ogródków przy ul.Działkowej. Miejsca te wcześniej nie posiadały iluminacji….

Economy and investment, Pyskowice

Odmieniony park najlepszą realizacją w województwie? Trwa głosowanie internautów

Trwa plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Swoich faworytów wybierają internauci z naszego regionu. O zaszczytny tytuł rywalizuje również zrewaloryzowany park miejski w Pyskowicach.  W walce o zwycięstwo czeka  na głosy mieszkańców. Plebiscyt potrwa do końca sierpnia br. Głosowanie polega na…

Economy and investment, Pyskowice

Rekultywacja składowiska dobiega końca

Rekultywacja składowiska odpadów w Zaolszanach dobiega szczęśliwie do końca. Dawne góry śmieci przybrały kształt zgrabnych pagórków, na których pojawiła się trawa. Rozpoczęły się również nasadzenia wokół. Po zakończeniu procesu likwidacji składowisko zamieni się w zielony, bezpieczny dla środowiska i wtapiający się w przyrodę, teren. W…

Koronawirus, Inhabitants, Pyskowice

Nauka w cieniu epidemii. Zalecenia MEN

Minister edukacji narodowej podpisał wczoraj pięć rozporządzeń, które pozwolą szkołom  wprowadzić odpowiednie, dostosowane do sytuacji rozwiązania. Co do zasady, od 1 września uczniowie rozpoczną naukę stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. Do pracy w tradycyjnym trybie przygotowują się również placówki w Pyskowicach….

Inhabitants, Pyskowice

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym

Rodziców niepełnosprawnych uczniów zachęcamy do zapoznania się z zasadami rządowego programu pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych  i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022. Termin składania wniosków  w roku szkolnym 2020/2021 określony przez Burmistrza Miasta Pyskowice:  7- 25 września 2020 r. Szczegóły dotyczące udzielanego…

zaladuj-wiecej  Load more

  Currently in the Metropolis

X
Skip to content