image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki, fabryka przebojów znanych i lubianych, dwaj wybitni aktorzy w nietypowych rolach: jeden w autorskim programie stand up, a drugi jako frontman grupy rockowej, legenda sceny alternatywnej, a także lokalne produkty muzyczne najwyższej jakości – takie będą elementy składowe programu tegorocznych Dni Czeladzi, które odbędą się 22 i 23 czerwca.

Na wstępie pierwszego dnia w dobry humor wprowadzi widzów Cezary Pazura. Miłośników sceny alternatywnej ucieszy z pewnością pełen energii występ wrocławskiej grupy Hurt. Na scenę amfiteatru w Parku Grabek powróci też składający się z kilkudziesięciu wokalistów i instrumentalistów projekt Czeladź Śpiewa 2019, który zaprezentuje zupełnie nowy program. Przysłowiową wisienką na torcie będzie występ zespołu Feel, mającego na koncie wiele przebojów, które od ponad 10 lat nuci cała Polska.

W niedzielę jako pierwsza zaprezentuje się Formacja Chatelet, zaliczana do ścisłej czołówki najlepszych polskich kabaretów. Tradycyjnie, jak co roku, zaprezentują się utalentowani młodzi artyści, laureaci przeglądu Czeladzkie Talenty. Wydarzeniem dnia będzie z pewnością koncert formacji Dr Misio. Jej liderem jest Arkadiusz Jakubik, jeden z najbardziej charakterystycznych, niezwykle cenionych i najczęściej nagradzanych polskich aktorów. Zwieńczeniem Dni Czeladzi 2019 będzie występ grupy Lady Pank. Gitarzysta Jan Borysewicz i wokalista Janusz Panasewicz stoją na czele grupy, która w ubiegłym roku zaprosiła do współpracy najlepszych polskich wokalistów, aby po 35 latach ponownie nagrać utwory ze swej kultowej, debiutanckiej płyty. Longplay „LP1” udowadnia, że są takie przeboje, które się nigdy nie starzeją. 

Zapraszamy do amfiteatru w Parku Grabek na Dni Czeladzi 2019. Warto dodać, że w tym roku publiczność będzie mogła po raz pierwszy zająć miejsca w wyremontowanym audytorium.

Źrodło:www.czeladz.pl