image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Gmina Bieruń otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Remont hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów w Bieruniu” w ramach tegorocznej edycji Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska. 

W ramach zadania wykonany zostanie remont kompleksu szatniowego oraz korytarza. Prace te będą stanowiły kontynuację prac remontowych zakończonych w I kwartale tego roku, które obejmowały remont dachu hali sportowej, remont salki fitness i jednej szatni oraz zakup czterech profesjonalnych bieżni mechanicznych. Na to zadanie wówczas także pozyskano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska.

Warto wspomnieć, iż to nie jedyne środki z tego Ministerstwa, które Gmina Bieruń pozyskała w ostatnim okresie. Obecnie realizujemy przy udziale wsparcia finansowego z Ministerstwa Sportu i Turystyki jeszcze dwa zadania:

  • „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w ramach poprawy infrastruktury w Bieruniu”,
  • „Budowa ścianki wspinaczkowej w ramach remontu i nadbudowy budynku hali sportowej  i świetlicy środowiskowej przy ul. Homera w Bieruniu”.

Źródło:www.bierun.pl