image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wybierając się samochodem na zakupy do supermarketu, sprawdź najpierw czy na parkingu przed sklepem znajduje się tablica z regulaminem parkowania i stoją parkomaty. Jeżeli tak jest, to musisz pobrać bilet i włożyć  go za przednią szybę, w miejscu dobrze widocznym.  Wtedy spokojnie przez określony czas (trzeba sprawdzić w regulaminie jak długo – np. 90 minut) możesz robić zakupy.

– Za brak pobranego biletu, albo umieszczenie go w miejscu niewidocznym dla kontrolującego można słono zapłacić, nawet 90 zł. Usprawiedliwieniem nie będzie bilet leżący w samochodzie gdzieś między innymi rzeczami, albo schowany w portfelu. Nie pomoże paragon ze sklepu, będący dowodem zrobienia zakupów. Nie o to bowiem chodzi. Każdy z klientów marketu ma prawo do bezpłatnego postoju, ale by tak się stało musi spełnić pewne warunki, pierwszym z nich jest właśnie pobranie biletu z parkomatu – mówi Małgorzata Jakubczyk, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Według przedstawicieli supermarketów, systemy parkingowe wprowadzone zostały na wyraźną prośbę klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy nie mogli znaleźć wolnego miejsca postojowego. Dochodziło bowiem do sytuacji, że miejsca parkingowe blokowane były przez osoby nie będące klientami sklepu.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/telpoltv/videos/646311735862161/