image_pdfimage_print

W dniach 7-8 września br. w Radomiu odbył się Ogólnopolski Turniej Młodziczek i Kadetek, w którym udział wzięło 10 zespołów młodziczek i 8 zespołów kadetek (m.in. MOS Wola Warszawa, Joker Świecie, UKS Lubowidz, Radomka Radom, UKS Żródełko Katowice, UKS Krótka Mysiadło).

W kategorii młodziczek I miejsce wywalczyły siatkarki MUKS Pasek Będzin, które w grupie eliminacyjnej spotkały się w półfinale z siatkarkami MOS Wola Warszawa pokonując je 2:0. Natomiast w walce o „złoto” będzinianki pokonały zawodniczki UKS Lubowidz.

Dodatkowo dwie nasze zawodniczki: Zuzia Szarek i Emilia Malkiewicz zostały wybrane do indywidualnych nagród w turnieju. Zuzia Szarek została wybrana przez trenerów i sędziów jako najwszechstronniejsza zawodniczka turnieju i otrzymała nagrodę MVP, a Emilia Malkiewicz otrzymała nagrodę najlepiej blokującej zawodniczki turnieju.

Dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w Wałczu (20-29.08 br.), tydzień przygotowań na własnej sali (02-06.09 br.), udział w ogólnopolskim turnieju w Radomiu, udział w XVII Memoriale St. Padlewskiego
w Mysłowicach (13-14.09 br.), następnie dwa tygodnie treningów techniczno – taktycznych na sali SP4 i tym sposobem zakończymy I etap przygotowań do sezonu 2019/2020, w którym celem sportowym moich podopiecznych będzie podium Mistrzostw Śląska w kategorii młodziczek. – powiedział trener zespołu, Pan Jacek Ostrowski