image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Codzienność statystycznego seniora to coraz częstsze pobyty w szpitalach, wizyty w poradniach, rehabilitacje. Pojawiające się u osób starszych problemy ze zdrowiem, bywają przyczyną depresji i wycofania się z życia społecznego. Z tymi problemami mierzy się działający w Bytomiu Ośrodek Wparcia Medyczno – Rehabilitacyjnego, który ogłosił nabór do kolejnego projektu adresowanego do pacjentów 65+.

Rozszerzenie działalności Ośrodka Wsparcia Medyczno- Rehabilitacyjnego 65+ w mieście Bytom to projekt Przychodni Lekarskiej Szombierki, która na jego realizację otrzymała unijne dofinansowanie. Dzięki niemu zakwalifikowani uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z kompleksowej, intensywnej usługi zdrowotnej dostosowanej do swoich potrzeb. Wszystko po to, by przywrócić pacjentowi sprawność i zdolność funkcjonowania w środowisku lokalnym oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo hospitalizacji.

Równie ważna będzie kontynuacja leczenia i realizacja usług zdrowotnych (w tym rehabilitacji), których pacjent nie może otrzymać w ramach opieki domowej. Ze wsparcia będą mogli skorzystać seniorzy z m.in. problemami kardiologicznymi, ortopedycznymi związanymi z niepełnosprawnością ruchową spowodowaną m.in. zwyrodnieniami stawów czy kręgosłupa także neurologicznymi, będących następstwem udarów czy wylewów.

Co istotnie gabinety OWM-R zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt do wszechstronnej rehabilitacji. Coraz częściej w procesie leczenia i rehabilitacji zwraca się uwagę na psychiczną kondycję pacjenta. Dlatego też jednym z celów bytomskiego ośrodka, będzie zapewnienie pacjentom pomocy psychologicznej.

Uczestnicy projektu będą mogli korzystać także z popołudniowych konsultacji lub porady telefonicznej. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 100 osób. Trzeba podkreślić, że działania te adresowane są przede wszystkim do osób niesamodzielnych, wykluczonych społecznie lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem, jednakże nie wymagające pobytu w szpitalu czy całodobowej opieki medycznej w domu.

Warto dodać, że w ramach realizacji projektu zostanie nawiązana współpraca z bytomskimi szpitalami, poradniami ogólnymi i specjalistyczni, a także z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się opieką nad osobami niesamodzielnymi lub działaniami w zakresie ochrony zdrowia. D

Dokumentacja rekrutacyjna przyjmowana jest pocztą tradycyjną, osobiście w siedzibie Przychodni Lekarskiej Szombierki przy ul. Orzegowskiej 52a (pok. 107 oraz pok.115) w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej wysłanej w formie skanu na adres: biuro@przychodnialekarska.pl. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 32 281 39 27, 504 858 285.