image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wernisaż wystawy prac plastycznych, konkurs na najlepszą szarlotkę i wiele innych atrakcji z jabłkiem w roli głównej złoży się na zaplanowany 5 października Jabłecznik artystyczny w Parku Miejskim.

Imprezę rozpocznie wernisaż prac plastycznych zgłoszonych do wojewódzkiego konkursu „Liryczne jabłko” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1. Konkurs trwa jeszcze do poniedziałku, 30 września, a zadaniem młodych uczestników jest stworzenie ilustracji do jednego z zaproponowanych wierszy m.in. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Bolesława Leśmiana – mówi inicjatorka imprezy Eliza Flaszewska z MDK nr 1. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się o 11.00 w Biurze Promocji Bytomia.

Następnie impreza przeniesie się w plener, na Polanę Piknikową w Parku Miejskim, gdzie od 12.00 na uczestników czekać będzie m.in. gra terenowa, prelekcje, w których nie zabraknie ciekawostek o jabłkach i ich znaczeniu w żywieniu. Święto Jabłka to także występy artystyczne, teatralne, koncerty i warsztaty plastyczne.

Jednym z punktów imprezy, który z pewnością zainteresuje miłośników domowych wypieków, będzie konkurs na najlepszą szarlotkę, któremu towarzyszyć będzie degustacja.

W konkursie mogą brać udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta, indywidualnie lub pod egidą swojej placówki – cukierni, szkoły, grupy kulinarnej, szkoły gastronomicznej czy, organizacji pozarządowej. Jury oceni walory smakowe jabłeczników, a następnie wyłoni Bytomskiego Mistrza Szarlotki 2019 – mówi Eliza Flaszewska, organizatorka imprezy.

Imprezę współorganizuje Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.