image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dla Przemka i Waldka, pracowników gospodarczych z Beceku, którzy znaleźli zatrudnienie dzięki wsparciu Centrum DZWONI, to była wyjątkowa „dniówka”. Dziś /2 października/ towarzyszył im w pracy generał dr Roman Polko.

Generał dywizji Roman Polko, były dwukrotny dowódca jednostki specjalnej GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, jest jedną z twarzy kampanii społecznej Spotkajmy się w pracy, która ma promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnością intelektualną w „zwykłych”, a nie „specjalnych” miejscach pracy.

Z tej okazji Polko gościł, a ściślej mówiąc pracował dziś w Beceku na stanowisku pracownika gospodarczego. Do jego obowiązków należało m.in. porządkowanie terenu wokół budynku, a (o tej porze roku związane z grabieniem liści) czy malowanie. We wszystkich tych czynnościach pomagali mu pracownicy Beceku – Przemysław i Waldemar, z którymi od razu nawiązał świetny kontakt. Jak się okazało Roman Polko z niejednego pieca jadł chleb. Praca w wojsku, szczególne w pierwszych latach jego kariery zawodowej wiązała się również z wykonywaniem prac gospodarczych.

Już jutro, 3 października koszulkę z logo akcji założy prezydent Mariusz Wołosz, który pojawi się rano na stanowisku pracy w firmie Waps-Kart produkującej kartonowe opakowania.

Przypomnijmy, że działalność Centrum DZWONI polega na wsparciu osób z niepełnosprawnością intelektualną w znalezieniu i utrzymaniu pracy na otwartym rynku. Przez ostatnie 13 lat objęli wsparciem kilka tysięcy osób z niepełnosprawnością. Ponadto współpracują z otoczeniem osób z niepełnosprawnością – rodzinami, opiekunami, terapeutami itp. oraz z wieloma pracodawcami z różnych sektorów i branż.