image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej ma niebagatelne znaczenie dla ratowania życia i zdrowia osób wymagających pomocy. Doskonale wiedzą o tym uczestnicy wydarzenia, które zostało zorganizowane wczoraj w hali MOSiR przy ulicy Ziętka 60. Wzięli oni udział w próbie pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu działań ratunkowych.

Wczoraj, 16 października, na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ziętka 60 zorganizowane zostało wyjątkowe wydarzenie – próba pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Swoich sił w wykonaniu niełatwego zadania próbowało prawie 500 osób!

Wyzwanie rozpoczęło się w samo południe. Właśnie wtedy zebrani na sali uczniowie piekarskich szkół, ich nauczyciele, przedstawiciele służb i II Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich Paweł Słota zaczęli mierzyć się z niełatwym zadaniem, którym jest wykonywanie uciśnięć klatki piersiowej ratujących życie.

Warto podkreślić, że zorganizowana wczoraj akcja była drugą odbywającą się na terenie Piekar Śląskich w ostatnich latach. Podczas zeszłorocznej odsłony wzięło w niej udział 309 osób, ale rekord ten został już pobity-to pewne! Według danych piekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w tym roku RKO prowadziło równocześnie aż 465 osób! Obecnie trwa oczekiwanie na oficjalne potwierdzenie pobicia rekordu, ale można mieć pewność, że udało się osiągnąć ten cel!