image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W maju zakończył się nabór wniosków w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Na liście zadań, które spełniły wymogi formalne znalazło się sześć zadań dotyczących Piekar Śląskich.

Projekty dotyczące naszego miasta to:

  • Festiwal Orkiestr Dętych na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich,
  • Noc Perseidów pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich,
  • Piknik edukacyjny oraz gra interaktywna na smartfony dotycząca zagrożeń zatruciem tlenkiem węgla dla mieszkańców miast Siemianowic Śląskich i Piekar Śląskich,
  • Siatkarskie mistrzostwa miast na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze,
  • Kultura PLUS w Spółdzielczym Domu Kultury,
  • “My som tukej, my som stond” – międzypokoleniowy projekt muzyczny.

W tym roku mieszkańcy województwa Śląskiego zgłosili 146 propozycji zadań na łączną kwotę ponad 43 mln.

Jeżeli do zgłoszonego zadania nie został dołączony oryginał listy poparcia, z podpisami mieszkańców województwa, koniecznie trzeba go dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego do 17 lipca br. Do tego czasu trzeba również uzupełnić podpis na wniosku, jeśli został on złożony wyłącznie za pośrednictwem generatora wniosków w aplikacji eBO.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja prawno-techniczna. Lista zadań dopuszczonych do głosowania oraz lista zadań niedopuszczonych (wraz z uzasadnieniem) opublikowana zostanie do 29 lipca 2020 r.

Głosowanie mieszkańców województwa odbędzie się w dniach 9 września – 23 września 2020 r., zaś ogłoszenie wyników głosowania: do 16 października 2020 r.

Pełna lista zadań, które spełniły wymogi formalne znajduje się na stronie bo.slaskie.pl

Źródło: UM Piekary Śląskie