image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Czterech piekarskich uczniów otrzymało stypendia od Prezesa Rady Ministrów.

Dzisiaj, 10 stycznia, Paweł Słota, II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie przekazał im gratulacje (na ręce dyrektorów, ponieważ młodzi piszą egzaminy lub przygotowują się do nich), a jednej ze stypendystek, Darii Rost, wręczył drobny upominek od władz miasta. Zastępca prezydenta chwalił świetne wyniki w nauce i życzył dalszych sukcesów.
Piekarskimi stypendystami są:
1. Wiktoria Bajer – uczennica czwartej klasy Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych.
2. Daria Rost – uczennica trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich.
3. Kacper Pawłowski – uczeń trzeciej klasy Technikum Nr 1 im. Jacka Karpińskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich. Pan Kacper, oprócz stypendium premiera, otrzymał także stypendium Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia artystyczne.
4. Adrian Bula – uczeń drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Piekarach Śląskich.
Co zrobić, by dostać takie stypendium? Stypendia są przyznawane za świetne wyniki w nauce i wysokie oceny. Daria Rost przyznaje, że jej ostatnia średnia ocen to nieco ponad 5,6. Najchętniej uczy się biologii i chemii i w takich też startuje konkursach i olimpiadach. W przyszłości chce studiować medycynę. A stypendium odkłada na książki, które będą jej potrzebne na studiach.