image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

[Aktualizacja 15.03.20]. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, zgodnie z zarządzeniem Krajowego Konsultanta w dziedzinie medycyny rodzinnej zmieniają się zasady udzielania porad medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

1. Przed wizytą u lekarza koniecznie skontaktuj się z przychodnią telefonicznie.

2. Każdemu pacjentowi, również bez infekcji, zgłaszającemu chęć wizyty u lekarza najpierw zostanie udzielona porada telefoniczna.

3. Tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na wizytę lekarską, na konkretną godzinę. O konieczności wizyty decyduje lekarz.

4. Lekarz udzielający teleporady na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia recepty i zwolnienia lekarskiego.

5. Do odwołania zostaje wstrzymane pobieranie materiału do badań laboratoryjnych (krew, mocz, kał). W pilnych wypadkach o konieczności badań zdecyduje lekarz.

Link -> https://mieszkancy.chorzow.eu/article/opieka-zdrowotna-nowe-zasady

——————————————————-

[Aktualizacja 14.03.20]

W trosce o bezpieczeństwo i dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania Urzędu Miasta, od poniedziałku tj. 16 marca do odwołania bezpośrednia obsługa stron będzie realizowana w Urzędzie Miasta Chorzów wyłącznie w Wydziale Spraw Obywatelskich oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego – po wcześniejszym telefonicznym zarezerwowaniu terminu i godziny wizyty przez strony. Osoby nieumówione nie będą obsługiwane.
Nowe zasady nie dotyczą składania dokumentów w kancelarii głównej, w holu urzędu
Godziny funkcjonowania Urzędu pozostają bez zmian.

Lista wszystkich telefonów dostępna pod adresem: mieszkancy.chorzow.eu/article/funkcjonowanie-um-chorzow-od-16-marca

Wszystkie komunikaty UM Chorzów: KLIKNIJ TUTAJ