image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dzięki inicjatywie miasta i powiatu już wkrótce jest szansa na zakup ambulansu dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Miasto i starosto zadeklarowało swój wkład, obecnie wracają rozmowy nt. dofinansowania przez pozostałe gminy powiatu.

Koszt zakupu ambulansu to około 250 tys. zł. Starostwo zadeklarowało na początku 100 tys. wkładu własnego, miasto Tarnowskie Góry kolejnych 60 tys. zł. Pozostałe gminy miałyby wesprzeć zakup kwotami uzależnionymi od ilości mieszkańców. – podział na tej podstawie wydaje  się najbardziej sensowny – komentuje. Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Jeśli któraś z gmin nie będzie w stanie się dołożyć – wspólnie z Tarnowskimi Górami pokryjemy brakującą kwotę – zapowiada Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski.

Wydaje się jednak, że taka ewentualność nie będzie jednak konieczna. – Wszystkie gminy zadeklarowały wstępnie swój wkład – informuje Jolanta Tuszyńska, zastępcą burmistrza Tarnowskich Gór ds. społecznych.

Dodatkowy zespół wyjazdowy byłby to trzecim w szpitalu. Z uwagi na usterkowość jednego z użytkowanych oraz drugiego, który często wyjeżdża obecnie z próbkami na obecność na koronawirusa do laboratorium, byłby poważnym wsparciem dla placówki.

– Ta karetka jest dla nas jak tlen– przyznaje Leszek Jagodziński, prezes szpitala wskazując, że dodatkowy samochód –oby nie musiał – może być szansą na przeżycia dla mieszkańców powiatu w przenośni i dosłownie. – Jeśli oba obecne będą w trasie, a komuś coś się stanie każda dodatkowa karetka w pobliżu zwiększa szansę na jego przeżycie – wskazuje Jagodziński.

Samochód, który jest już zarezerwowany u procenta ma szansę pojawić się w mieście nawet w czerwcu.

Źródło: UM Tarnowskie Góry